Іванківська районна рада
Іванківський район, Київська область

ФОРУМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Переглядів: 361

05.11.2018 голова Іванківської районної ради Валерій Потієнко взяв участь у Форумі місцевого самоврядування, який відбувся за участю Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Під час форуму обговорили результати реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка була прийнята в 2014 році. Представники уряду та парламенту розповіли про те, чого вдалося досягти за чотири роки.

Було зазначено, що 1 квітня 2014 року Україна отримала дорожню карту ключової реформи, необхідної для країни - Урядом було схвалено Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Цей документ дав старт фундаментальній реформі. Її суть – формування дієздатного місцевого самоврядування з необхідною повнотою повноважень, ресурсів для здійснення цих повноважень та відповідальності за прийняті рішення.

Одним з перших етапів реформи є створення спроможних громад шляхом їх об’єднання на добровільних засадах. Спроможність громад полягає в тому, що місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення органами місцевого самоврядування питань місцевого значення, передбачених законодавством, в інтересах жителів громади.

За 4 роки в Україні сформовано 865 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), з яких:

у 705 ОТГ проведені перші місцеві вибори;

у 123 ОТГ перші місцеві вибори призначені на 23 грудня 2018 року;

21 ОТГ – очікують рішення ЦВК про призначення перших місцевих виборів;

16 – це ОТГ, утворені з центрами у містах обласного значення (тут законодавство не передбачає проведення виборів після факту об’єднання).

На території утворених ОТГ проживає 8,5 млн людей.

Під час свого виступу Президент Петро Порошенко наголосив, що попри те, що у впроваджені децентралізації зроблено багато, зупинятися на досягнутому не можна.

Він зазначив, що трохи менше місяця тому на Раді регіонального розвитку перед регіональними лідерами було поставлено завдання розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити і прийняти їх на рівні громад.

«Кожна територія повинна визначити свої переваги і пріоритети, на основі яких на ваших дорожніх картах і з’являться першочергові об’єкти – маркери розвитку», - наголосив Президент та підкреслив, що наявність таких перспективних планів із затвердженими громадою проектами і механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій. Також гарантував, що держава знайде можливість співфінансувати ці проекти.

Очільник держави наголосив на тому, що 2020 рік є ключовим, оскільки місцеві вибори мають відбутись вже за умови покриття всієї території України об’єднаними територіальними громадами, тобто на новій територіальній основі.

 

« повернутися до списку новин