Іванківська районна рада
Іванківський район, Київська область

Засідання чергової 40 сесії Іванківської районної ради VII скликання

Переглядів: 432

07.11.2018 відбулося засідання чергової 40 сесії Іванківської районної ради VII скликання.

У роботі сесії брали участь депутат Київської обласної ради Леляк О.І., голова Іванківської РДА Лісогор М.Е., заступник генерального директора ВП "Атомпроектінжиніринг" ДП НАЕК "Енергоатом" Холоша В.І., голова Чорнобильської об'єднаної організації профспілки Тетерін М.В., генеральний директор ДСП "Екоцентр" Кірєєв С.І., керівники підприємств, установ, організацій району, селищний, сільські голови, представники громадськості.

Депутатами було розглянуто ряд важливих питань. Проте сесію розпочали з найголовнішого. Як відомо, більшість    підприємств  зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення є основними платниками податків до  районного бюджету Іванківського району, з якого фінансується соціальна інфраструктура району. Вже не перший рік  депутатів району турбує питання передачі загонів охорони об’єктів зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового)  відселення до структури ДП «Управління забезпечення функціонування об’єктів Чорнобильської АЕС». В такому разі  податки фактично будуть надходити до міського бюджету Славутицької міської ради Київської області. Тобто, районний  бюджет Іванківського району втратить близько 3 млн. грн. надходжень. Така сума є досить суттєвою для Іванківського    району, населення якого найбільше постраждало від наслідків Чорнобильської катастрофи. З метою всебічного обговорення даного питання до депутатів районної ради звернувся заступник генерального директора ВП "Атомпроектінжиніринг" ДП НАЕК "Енергоатом" Холоша В.І.. В своїй промові Володимир Іванович підтримав намагання Іванківської районної ради відстоювати свою позицію у питаннях наповнення бюджету, а також проінформував присутніх про стан робіт з будівництва ЦСВЯП та готовність ДП НАЕК "Енергоатом" фінансувати об'єкти соціального призначення Іванківського району за поданням Київської облдержадміністрації, що передбачено чинним законодавством. За результатами  обговорення депутатами було прийнято рішення звернутися до Міністерства екології та природних ресурсів України,  Міністерства фінансів України та ДАЗВ щодо недопущення здійснення штучних заходів, які впливатимуть на зменшення  надходжень до районного бюджету Іванківського району, а також залишити загони охорони у підпорядкуванні ДСП  «Чорнобильський спецкомбінат».

 Були розглянуті питання щодо підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення по КП ІРР  «Іванківводоканал» та КП «Іванківське комунальне управління водного господарства» з метою приведення тарифів у  відповідність до економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. Проте рішення щодо підвищення тарифів для КП  ІРР «Іванківводоканал» не набрало потрібної кількості голосів. Разом з тим, з 01.12.2018 підніметься ціна на  централізоване водопостачання у сільських населених пунктах та становитиме 33,50 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

Крім того, на сесії затверджено ряд районних Програм, прийняті рішення з управління комунальним майном району, а  також внесено зміни до районного бюджету. Зокрема, виділено кошти для фінансування заходів Програми «Турбота»  (надання матеріальної допомоги), на придбання реактивів, паливно-мастильних матеріалів та запчастин для закладів  охорони здоров’я, а також на реконструкцію другого корпусу Іванківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та інше.

Депутатами підтримано звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України  щодо вироблення прозорого механізму пропорційного розподілу коштів в обсязі 10% загальної кошторисної вартості  будівництва ЦСВЯП на спорудження об’єктів соціального призначення в Іванківському, Поліському районах Київської  області та м. Славутич, а також щодо фінансування витрат на надання пільг із послуг зв’язку, інших передбачених  законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян з державного бюджету.

Поряд з цим не набрали потрібної кількості голосів звернення депутатів Іванківської районної ради до Президента  України, Прем’єр міністра України щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення та щодо необхідності  реагування на ситуацію, що склалася на ринку електричної енергії.

« повернутися до списку новин