Іванківська районна рада
Іванківський район, Київська область

СЕМІНАР-НАВЧАННЯ З СЕЛИЩНИМ, СІЛЬСЬКИМИ ГОЛОВАМИ, СЕКРЕТАРЯМИ СЕЛИЩНОЇ, СІЛЬСЬКИХ РАД, ВІДПОВІДАЛЬНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ АПАРАТУ АДМІНІСТРАЦІЇ, РАЙОННОЇ РАДИ ТА РЕЗЕРВОМ НА ЦІ ПОСАДИ

Переглядів: 327

04.02.2019 голова районної ради Валерій Потієнко провів семінар-навчання з селищним та сільськими головами, секретарями селищної та сільських рад, відповідальними працівниками апарату адміністрації, районної ради та резервом на ці посади.

На порядок денний було винесено наступні питання:

1. Про діяльність органів місцевого самоврядування.

2. Про підготовку до виборів Президента України.

3. Про монетизацію субсидій.

4. Про внесення змін до законодавчих актів.

5. Про інструкцію з діловодства в апараті та структурних підрозділах Іванківської райдержадміністрації.

6. Про звітність органів опіки та піклування згідно нових законодавчих актів.

7. Про особливості фінансування закладів первинної медичної допомоги.

8. Про стан роботи зі зверненнями громадян в Іванківській селищній раді.

Начальник ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Олена Безуська проінформувала присутніх про особливості проведення голосування під час проведення виборів Президента України, які відбудуться 31.03.2019 року.

Начальник управління соціального захисту населення Наталія Терещенко доповіла про те, що 27.12.2018 року Урядом прийнято постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Зазначила, що монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунка. З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період. А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено. 

Зступник начальника відділу в Іванківському районі головного управління Держгеокадастру в Київській області Тамара Нікитюк довела до відома учасників семінару про зміни у земельному законодавстві, які вступили в дію з 01 січня 2019 року в зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» та Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв). Під час розгляду даного питання наголошено на розширенні повноважень місцевих рад, наданих їм відповідно до вищевказаних законодавчих актів. Також Тамара Нікитюк довела до відома представників сільських та селищної рад про те, що вже проведена всеукраїнська нормативно-грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів незалежно від форми власності. Сьогодні витяги про нормативно-грошову оцінку земельних ділянок можна отримати звернувшись до державного кадастрового реєстратора.

Головний лікар КНП ІРР «Іванківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Інна Смірнова доповіла про особливості фінансування закладів первинної медичної допомоги. Зазначила, що усі заклади, які надають первинну медичну допомогу, будуть отримувати оплату від Національної служби здоров’я України за надання медичних послуг пацієнтам. Ці кошти будуть йти на зарплату лікарям та мед. персоналу амбулаторій. Фінансування на утримання ФАПів здійснюватиметься з місцевих бюджетів. Тому наголосила на необхідності співфінансування з районного бюджету та бюджетів селищної, сільських рад з метою збереження мережі медичних закладів в сільській місцевості.

Також було заслухано інші питання порядку денного. Інформацію взято до відома.

« повернутися до списку новин