Іванківська районна рада
Іванківський район, Київська область

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Переглядів: 205

Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому впізнаваному елементі українського костюму – вишиванці. По всьому світу проводяться святкові заходи, акції та флешмоби на підтримку української культури.

Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов’янських народів, до національних костюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалась українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалась як оберіг – символ здоров’я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб.

На початок ХХ століття, коли українська нація почала боротьбу за свої політичні права, вишиванка стала використовуватися як патріотичний та культовий одяг, символ української ідентичності.

Вишиванки не втрачають актуальності і сьогодні – їх все частіше носять як елемент повсякденного одягу.

У 2014 році свято вийшло за межі нашої країни і стало Всесвітнім Днем Вишиванки. На сьогодні воно відзначається більш, ніж у 50 країнах світу.

« повернутися до списку новин