Іванківська районна рада
Іванківський район, Київська область

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ УАРОР

Переглядів: 134

Українська асоціація районних та обласних рад за підтримки Ради Європи продовжує роботу з моделювання спроможних районів, що передбачено другим етапом впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

06.09.2019 відбулося засідання круглого столу на тему «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Київщини. Етап другий – презентація моделі області», участь у якому взяв голова Іванківської районної ради Валерій Потієнко.

В ході засідання експерти УАРОР презентували нову мапу районів області, згідно якої Київщина може мати 4 райони замість 25 теперішніх та включати в себе Білоцерківський (більше 487,2 тис. осіб), Броварський (473,9 тис. осіб), Васильківський (435,8 тис. осіб) та Ірпінський (358,8 тис. осіб).

Як зазначив експерт УАРОР Олександр Даниленко, бачення сформовано на основі відповідної методики та аналізі пропозицій, що надавалися після першого етапу обговорень.

«Київська область досить складна територія для моделювання, зважаючи на столицю, інфраструктуру, географічну та екологічну специфіку. Втім, ми повинні розуміти, що є правила та механізми як здійснювати моделювання, щоб район у майбутньому був насправді спроможним. Це називається методикою, що ми вже використовували, і досить успішно, в інших областях країни», — акцентував експерт.

Крім того, учасниками круглого столу були презентовані альтернативні моделі.

Окремі представники місцевого самоврядування Київщини підготували та презентували мапу з 6 районами: Білоцерківський, Броварський, Фастівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький та Ірпінський.

У свою чергу, Департамент містобудування та архітектури Київської ОДА напрацював 5 районів: Білоцерківський, Броварський, Васильківський, Ірпінській та Переяслав-Хмельницькій.

Після доопрацювання пропозицій учасників круглого столу, експертами УАРОР буде розроблений відповідний законопроект та поданий до Кабміну.

« повернутися до списку новин