Іванківська районна рада
Іванківський район, Київська область

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Переглядів: 101

22.01.2020 на центральній площі селища Іванків відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня Соборності України за участю очільників району, керівників підприємств, установ, організацій, учнів загальноосвітніх шкіл смт Іванків, ліцею, громадськості.

З визначним державним святом учасників урочистого зібрання привітали голова Іванківської районної ради Валерій Потієнко та в.о. голови Іванківської райдержадміністрації Тетяна Свириденко.

У своїй промові Валерій Іванович зазначив: "День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

Саме пам’ятні події того часу сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.

Акт Злуки історично спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців, становленням політичної нації, тим поштовхом, що призвів нас до незалежності у 1991 році.

Вдивляючись в політичні горизонти багаторічної давнини, сьогодні нам як ніколи важливо не лише належно оцінити вагомість самого факту возз’єднання українських земель в єдину соборну державу, але й врахувати уроки та помилки, які зберігає наша історична пам’ять, не допустити проявів сепаратизму та розколу України.

Адже утверджувати право на справжню незалежність і гідне життя зможе лише той народ, який дружною родиною несхитно йтиме шляхом творення, долаючи труднощі та негаразди, які, на жаль, ще мають місце в соціально-економічному та суспільно-політичному житті нашої держави.

Тому сьогодні, як ніколи, ми маємо бути єдиними. Саме так ми подолаємо всі кризи та зробимо Україну сильною та заможною. 

Тож, шановні краяни, в цей визначний день бажаю всім вам бути мудрими і розсудливими, виваженими в думках і ідеях. Щиро зичу всім міцного здоров’я, миру, щастя та нових досягнень на благо рідної Батьківщини".

Хвилиною мовчання вшанували загиблих активістів Євромайдану Сергія Нігояна, Юрія Вербицького (Герої України посмертно), Михайла Жизневського (нагороджений орденом Героїв Небесної Сотні посмертно) та наших земляків Євгена Короту, Олега Габорака та Віктора Іванету. 

Наприкінці заходу всі присутні, взявшись за руки, утворили символічне коло єдності та виконали державний гімн України, щоб нагадати всім про єдність духу і патріотизм українського народу. 

 

 

« повернутися до списку новин