Іванківська районна рада
Іванківський район, Київська область

ЗАСІДАННЯ ПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ РАЙОННИХ ТА ОБЛАСНИХ РАД

Переглядів: 295

04.12.2018 голова районної ради Валерій Потієнко взяв участь у черговому засіданні Правління Української асоціації районних та обласних рад.

На заході розглядалися стратегічні питання, що стосувалися перспектив діяльності органів місцевого самоврядування. Інший тематичний блок охопив організаційну діяльність Асоціації, а саме – ухвалено рішення про плани роботи Секретаріату, керівних органів управління Асоціації, прийом нових членів та інше.

В ході засідання члени Правління Асоціації обговорили майбутню адміністративно-територіальну реформу, зокрема формат спроможних районів та повноти їхніх повноважень. Зауважили, що для того, щоб реформа місцевого самоврядування мала повноцінний результат – треба ухвалити зміни до Конституції України в частині децентралізації.

Така загальна думка була висловлена сьогодні і на Круглому столі «Актуальні питання реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади», що відбувся за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана в рамках засідання Правління Асоціації.

Учасники заходу зазначили, що у доповненій редакції Основного Закону мають бути прописані норми про створення обласними та районними радами виконавчих комітетів, закріплення матеріальної і фінансової основи діяльності рад, функціонування інституту префекта та про адмінтерустрій з поділом на громади, райони, регіони.

У разі таких змін, після місцевих виборів, що відбудуться у 2020 році, органи місцевого самоврядування зможуть запрацювати повністю на новій нормативній основі.

За результатами обговорення Правлінням Асоціації цього питання буде направлене звернення до центральних органів державної влади.

Не оминули увагою й питання адміністративно-територіального устрою. Для організації процесу,  обласним радам рекомендовано ініціювати перед ОДА створення спільних робочих груп для підготовки напрацювань, що стануть основою для переформатування адмінтерустрою.

У цьому Контексті Президентом Асоціації Сергієм Черновим був презентований пілотний Проект Асоціації «Моделювання адміністративно-територіального поділу у Тернопільській, Донецькій, Луганській та Харківській областях», що здійснюється за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Круглі столи, резюмує Президент Української асоціації районних та обласних рад, проводитимуться з метою узагальнити, проаналізувати ситуацію у Західній та Східній Україні. А також на територіях областей, де запроваджено військово-цивільні адміністрації.

За результатами пілотного проекту буде напрацьовано проект Закону України по кожній із зазначених областей із урахуваннями усіх зацікавлених сторін.

 

« повернутися до списку новин