Іванківська районна рада
Іванківський район, Київська область

Броварська місцева прокуратура звертає увагу громадян

Переглядів: 291

Броварська місцева прокуратура звертає увагу громадян!

Постановою Верховної Ради України від 26.11.2018 № 2631-VIII чергові вибори Президента України призначено на 31.03.2019.

Питання організації та порядку проведення зазначених виборів визначено Законом України «Про вибори Президента України» від 05.03.1999 № 474-ХІY.

Підготовку та проведення виборів Президента України забезпечує Центральна Виборча Комісія (м. Київ, бульвар Л. Українки, 1).

Звертаю Вашу увагу, що органи прокуратури не уповноважені здійснювати нагляд за додержанням, виборчого законодавства та не є суб'єктами розгляду скарг на порушення законів з цих питань.

Виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони будь- якого незаконного втручання.

Відповідно до положень Закону України «Про вибори Президента України» від 05.03.1999 № 474-ХІY звернення, заяви та скарги стосовно підготовки та проведення, організації, голосування на виборчій дільниці піддягають розгляду на засіданні виборчої комісії або судом.

Особи, винні у порушенні законодавства щодо виборів Президента України притягуються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності, передбаченої законом.

Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за перешкоджання здійснення виборчого права або права, брати участь у роботі виборчої комісії, фальсифікацію виборчих документів чи підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи їх фальсифікації, незаконне використання виборчого бюлетеня, голосування виборцем більше ніж один раз, незаконне знищення виборчої документації, порушення таємниці голосування та порядку фінансування виборчої кампанії, підкуп виборця, втручання у діяльність Голови та члена ЦВК тощо (статті 157- 160, 344 КК України).

Згідно з вимогами ст. 216 КПК України досудове розслідування кримінальних правопорушень, пов'язаних з виборчим процесом (ст. 157-160, 344 КК України), здійснюється слідчими поліції, При цьому, досудове розслідування злочинів, вчинених членом ЦВК, здійснюється слідчими ДБР або детективам НАБУ, в залежності від підслідності, визначеної у ст. 216 КПК України».

 

« повернутися до списку новин