Іванківська районна рада
Іванківський район, Київська область

Інформація про діяльність Броварської місцевої прокуратури на території Іванківського району за I півріччя 2019 року

Переглядів: 293

ІНФОРМАЦІЯ

про результати діяльності Броварської місцевої прокуратури

за 6 місяців 2019 року

на території Іванківського району

(відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру»)

Виконуючи функції, покладені на органи прокуратури ст. 131-1 та п. 9 Перехідних положень Конституції України, Броварською місцевою прокуратурою протягом 6 місяців 2019 року вживалися заходи щодо покращення прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів на піднаглядній території, притягнення винних осіб до відповідальності та забезпечення відшкодування спричиненої злочинами або іншими правопорушеннями шкоди.

Найбільш актуальні питання прокурорської діяльності обговорено на 116 оперативних нарадах, проведених керівником місцевої прокуратури за участю оперативних працівників, а також територіальних органів Національної поліції.

З метою узгодження зусиль правоохоронних та інших державних органів у зміцненні законності і правопорядку місцевою прокуратурою організовано та проведено спільну нараду керівників правоохоронних органів з питань протидії злочинності, розкриття і розслідування злочинів, на яких, серед інших питань, обговорювалися проблемні питання стану забезпечення законності у кримінальному провадженні.

Крім того, з метою проведення узгоджених заходів, спрямованих на розкриття та належне розслідування окремої категорії злочинів резонансних кримінальних правопорушень керівником місцевої прокуратури у 2019 році поновлено склад двох міжвідомчих робочих груп, зокрема:

  • з питань виявлення і припинення в установленому законом порядку роботи незаконних закладів, у яких примусово утримують людей;
  • з протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів.

Організаційно-розпорядчими документами керівника місцевої прокуратури регламентовано окремі питання особистого прийому громадян, порядку розгляду звернень, що надходять до місцевої прокуратури.

Одним із визначальних принципів організації та діяльності органів прокуратури України, спрямованим на зміцнення законності, запобігання злочинності, підвищення рівня правосвідомості населення та формування у суспільстві об’єктивної думки щодо виконання прокуратурою визначених законом завдань і функцій, є принцип гласності.

З метою реалізації вказаного принципу, надаємо інформацію про роботу, проведену Броварською місцевою прокуратурою Київської області за 6 місяців 2019 року в розрізі функцій прокуратури.

I. Загальна характеристика злочинності

За 6 місяців 2019 року Іванківським ВП Вишгородського ВП ГУ НП в Київській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 232 кримінальних правопорушень, що на 11,43% менше, ніж за аналогічний період 2018 року.

З них тяжкі кримінальні правопорушення складають – 53 та особливо тяжкі – 53.

Спостерігається зменшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми (6 місяців 2018 року – 3, 6 місяців 2019 року – 1).

У 56 кримінальних правопорушеннях особам вручено повідомлення про підозру, кримінальні правопорушення щодо 67 осіб скеровано з обвинувальними актами до суду для розгляду по суті.

Закрито 144 кримінальних проваджень від загальної кількості зареєстрованих.

До суду скеровано 1 обвинувальний акт у кримінальному провадженні проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

Умисні вбивста протягом 6 місяців 2019 року на території Іванківського району не скоювались.

У структурі злочинності більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності (183 від 232).

У кримінальних правопорушеннях проти власності 25 особам повідомлено про підозру та до суду відносно них скеровано 25 обвинувальних актів.

Обліковано 9 кримінальних правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, з них 5 особам повідомлено про підозру, провадження щодо них скеровано до суду.

За 6 місяців 2019 року обліковано 3 кримінальних правопорушення у сфері службової діяльності.

Крім того, за вказаний період часу, за процесуального керівництва прокурорів Іванківо-Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури викрито та направлено до суду ряд резонансних кримінальних проваджень.

Як приклад, до суду направлено кримінальне провадження                                         №12019110180000007 за обвинуваченням Танасієнка Юрія Миколайовича у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, яке вчинено на території Іванківського район а саме заволодіння чужим майном, поєднаного із застосуванням насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу (розбій), вчиненого особою, яка раніше вчиняла розбій, поєднаного із проникненням у житло.

На даний час триває судовий розгляд.

II. Стан законності в діяльності суб’єктів кримінального провадження

При здійсненні нагляду за додержанням законів у діяльності правоохоронних органів під час кримінального провадження прокурорами Броварської місцевої прокуратури забезпечено скасування незаконних процесуальних рішень, притягнення винних у порушенні законів службових осіб Національної поліції до дисциплінарної відповідальності.

Так, упродовж 6 місяців 2019 року прокурорами місцевої прокуратури виявлено та самостійно внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 9 раніше не облікованих працівниками Національної поліції кримінальних правопорушень з яких 7 вчинено на території Іванківського району.

Скасовано постанови про закриття у 11 кримінальних провадженнях.

В ході прокурорських перевірок вивчено 21 оперативно-розшукову справу. Особливу увагу приділено рішенням, що безпосередньо стосуються прав і свобод громадян. 

З метою активізації оперативно-розшукової діяльності, спрямованої на попередження та виявлення злочинів і розшуку осіб, прокурорами надано 21 письмову вказівку.

Загалом, за 6 місяців 2019 року у провадженні слідчого відділення Броварського відділу поліції ГУ НП в Київській області перебувало 232  кримінальних провадження, з яких закінчено 56.

Найбільше злочинів виявлено в селі Феневичі Іванківського району.

У залишку перебуває 231 кримінальне провадження.

За закінченими кримінальними провадженнями СВ Іванківським ВП Вишгородського ВП ГУ НП в Київській області установлено збитків на суму 251013 грн., з яких відшкодовано 86811 грн., а саме у злочинах вчинених на території Іванківського району.

III. Стан протидії корупції

У зв’язку із змінами в законодавстві з вересня 2016 року органи прокуратури не складають протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, однак продовжують бути органом, уповноваженим здійснювати заходи щодо протидії цьому негативному явищу.

Так, впродовж 6 місяців 2019 року прокурорами Іванківо-Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури забезпечено участь у розгляді 14 протоколів 12 про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, щодо 14 осіб за ст. 172-6 (порушення вимог фінансового контролю) та ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП, відносно посадових осіб, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 11 посадових осіб.

Як, приклад до відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП притягнуто Сидоренка Михайла Івановича, який перебуваючи на посаді майстра лісової пожежної станції Опачицької лісової пожежної станції Державного спеціалізованого підприємства “Північна Пуща”, несвоєчасно без поважних причин, подав щорічну декларацію за 2017 рік.

IV. Стан організації участі  у кримінальному провадженні в суді

Впродовж 6 місяців 2019  року прокурорами Іванківо-Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 64 кримінальних проваджень (з яких 49 кримінальних правопорушення вчинено на території Іванківського району), у 15 прийнято участь в судових провадженнях при затвердженні вироків на підставі угод, у 26 судових провадженнях прийнято участь при ухвалені вироків з повним судовим розглядом, у 27 засіданнях з розгляду питань, пов’язаних з виконанням вироків та інші.

За належного процесуального керівництва із збиранням беззаперечних доказів у суді розглянуто понад 23 обвинувальних актів за спрощеною процедурою, тобто з повним визнанням вини обвинувачених.

У рамках недопущення винесення незаконних рішень судами на піднаглядні території працівниками Іванківо-Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури оскаржено 4 незаконних рішення суді.

V. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів
при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях
та застосуванні  заходів примусового характеру

Вжиття ряду заходів сприяло забезпеченню ефективного нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів і принциповому реагуванню на такі порушення. За період 6 місяців 2019 року Іванківо-Чорнобильським відділом Броварської місцевої прокуратури загалом внесено 24 акт реагування за результатами проведених перевірок в органах пробації та психіатричних закладах які знаходяться на території Іванківського району, за результатами розгляду яких притягнуто 11 осіб.

Зокрема, приділено увагу нагляду за додержанням законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні заходів впливу, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. З цих питань внесено 3 документи реагування. За результатами розгляду іншого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб.

VI. Стан представництва інтересів держави в суді

За 6 місяців 2019 рік Іванківо-Чорнобильським відділом Броварської місцевої прокуратури вжито ряд заходів представницького характеру, зокрема: на території Іванківського району пред’явлено 6 позовів на захист інтересів держави на загальну суму  7 819  тис. грн., з них: в порядку цивільного судочинства 5 позов на суму 7 811 тис. грн.; в порядку кримінального судочинства про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями – 1 позовів на суму 9 тис. грн.; з питань земельних відносин – 5 позовів на суму 7 811 тис. грн.

У вказаний період задоволено 1 позов (2016 рік) на суму 402 149 тис. грн. Площа повернутих земель складає 683 га.

Реально виконано рішень судів на суму 177 785 тис. грн., з них: про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями – на суму 10 тис. грн.; з питань земельних відносин – на суму 177 785 тис. грн.

За результатами здійснення функції представництва розпочато 1 кримінальне провадження на захист інтересів держави у сфері земельних відносин.

VII. Стан організації діяльності щодо захисту прав і свобод дітей

За 6 місяців 2019 року забезпечено процесуальне керівництво у 1 кримінальному провадженні щодо неповнолітніх, досудове розслідування на даний час триває.

Спостерігається зниження рівня злочинності серед неповнолітніх на піднаглядній території Іванківського району.

Позови у сфері захисту прав неповнолітніх не пред’являлися.

VIII. Стан організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів, а також інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури

Упродовж 6 місяців 2019 року працівниками місцевої прокуратури всього вирішено 73 звернення, з яких 53 надійшло від жителів Іванківського району.

За вказаний період до органів прокуратури надійшла частина звернень з питань, що не належать до її компетенції, у зв’язку з чим за належністю до інших органів скеровано 28 звернень.

Більшість звернень стосувалась питань досудового розслідування – 43 звернення.

На особистому прийомі прокурорами відділу прийнято 14 звернень.

Інформація про порядок звернення громадян та їх вирішення Броварською місцевою прокуратурою та її відділом опублікована на стенді в холі приміщення Іванківо-Чорнобильського відділу місцевої прокуратури.

Упродовж 6 місяців 2019 року до відділу надійшов один інформаційний запит, відповідь на який надано у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Іванківо – Чорнобильським відділом Броварської місцевої прокуратури вжиті всі організаційні заходи для належного виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про звернення громадян».

Реалізація принципу гласності в діяльності

Броварської місцевої прокуратури

Також прокуратурою вживалися заходи щодо забезпечення  належної взаємодії із засобами масової інформації щодо формування об’єктивної оцінки про виконання прокуратурою визначених законом функцій, підвищення її авторитету.

Здійснено 30 виступів щодо результатів службової діяльності прокуратури у засобах масової інформації, з яких:4 виступи у друкованих засобах інформації; 26 - у електронних ЗМІ, зокрема у Інтернет виданнях, до територіальних органів місцевого самоврядування та державної влади надано 1 інформацію про результати діяльності місцевої прокуратури.

Таким чином, незважаючи на наявність проблемних питань в діяльності прокуратури, спрямування зусиль на розв’язання першочергових завдань в цілому сприяло забезпеченню законності на території району та належної практичної реалізації правоохоронними органами положень Кримінального процесуального кодексу України.

З метою підвищення ефективності прокурорської діяльності у ІІ півріччі поточного року зусилля прокуратури, з урахуванням пріоритетних напрямків у здійсненні прокурорського нагляду, визначених Генеральною прокуратурою України та прокуратурою Київської області, будуть спрямовані на забезпечення практичної реалізації повноважень прокурорів у кримінальному провадженні відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу та дотримання конституційних прав громадян; запобігання і протидію корупції; захист прав неповнолітніх, багатодітних сімей, реалізацію прав дітей на освіту, оздоровлення; за захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, у тому числі при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти; захист інтересів держави у сфері використання земельних ресурсів, при вилученні земель, наданні їх у власність і користування, продажу та зміні цільового використання (у тому числі земель оборони і транспорту).

 

Вказану інформацію прошу винести на черговий розгляд сесії.

 

     З повагою

     керівник

     Броварської місцевої прокуратури

     старший радник юстиції                                                                                                           М. Римар

 

« повернутися до списку новин